Načítám Akce

« Všechny Akce

Mistrovství ČR v akrobacii kluzáků

27 června - 29 června

Ve dnech 27. – 29.6.2024 bude Aeroklub Moravská Třebová, za podpory města Moravská Třebová, Pardubického kraje a Národní sportovní agentury, pořádat na letišti ve Starém Městě u Moravské Třebové Mistrovství České republiky v akrobacii kluzáků. Soutěž proběhne v kategoriích Advanced a Unlimited. Z pohledu obtížnosti se jedná o dvě nejnáročnější kategorie. Současně s mistrovstvím republiky se uskuteční i Pohár hejtmana Pardubického kraje ve dvou jednodušších kategoriích Sportsman a Intermediate.

Letecká akrobacie je velmi podobná krasobruslení. Piloti létají předem přesně stanovené sestavy složené z jednotlivých figur v určeném pořadí, které hodnotí pětice rozhodčích na zemi známkami od 0 (nejhorší) do 10 (nejlepší). Po sečtení bodů se určí vítězové dané sestavy v každé kategorii. Sestavy se musí odlétat alespoň tři, aby byl závod platný. První sestavu znají piloti po celý rok a mohou si je natrénovat, všechny ostatní sestavy se připraví v průběhu závodů a piloti nemají možnost si je natrénovat. Součtem bodů ze všech sestav je určeno celkové pořadí mistrovství a tedy i mistři České Republiky.

Celou akrobatickou sestavu je nutno odlétat v tzv. akrobatickém boxu, což je virtuální krychle 1000 x 1000 x 1000 m. Více informací naleznete na www.mcrakro2024.lkmk.com.

Podrobnosti

Zahájení:
27 června
Ukončení:
29 června

Pořadatel

Aeroklub Moravská Třebová

Místo konání

Letište Staré Město
Přejít nahoru